• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/LinusApart?ref=ts&fref=ts
Dil_Sprache_Language

         

Bize ulaşın
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret21439
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Resim Galerisi

Spor Aktiviteleri

Karettalarla Yüzüyoruz

28 Nisan 2019

PARKURLAR (2,5 K & 5 K)

Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı her sene olduğu gibi, dünyanın incisi 4.5 km uzunluğunda kumsala sahip ve nesli tükenme tehlikesi altındaki “Karetta Karetta Deniz Kaplumbağalar”ının yumurtlama alanında gerçekleşecektir.

  • Parkur (2,5 K): İztuzu Plajı’ndan başlayıp, plaj karşısındaki Delikada’nın etrafından yüzülüp tekrar başlangıç noktasına gelinmesi ile biter. (engelli sporcularımız sadece 2,5 K parkurda yarışabileceklerdir.)

 

  • Parkur( 5K ): İztuzu Plajı’ndan başlayıp, plaj karşısındaki Delikada’nın ilerisindeki şamandıra etrafından başlangıç noktasına dönerek biter.

Bilgi için...Karettalar İçin 15 Km. Yüzecek

Eylülde

Karetta Karettalar’ın korunması ve kıyıların temiz tutulmasına dikkat çekmek için açık denizde kulaç atan Metin Çelik, çevre duyarlılığını ön plana çıkaran bu tarz faaliyetlerine devam ediyor.
 Daha çok katılımı bekleyen Metin Çelik, geçen yıl Aşı koyundan Karetta Karettaları ile ünlü İztuzu Sahiline 15 kilometrelik parkuru karaya çıkmadan 5 saat 10 dakikada almıştı. Şimdi aynı parkuru birlikte gideceği arkadaşlarını arıyor.

Dalyan Karetta Koşusu

Ekim 2019

PARKURLAR (5K, 14K ve 21K)

5 Km.,14 Km. ve 21 Km. koşusu Dalyan Meydanı’ndan başlayacak, nar ve narenciye bahçelerinin arasından geçerek İztuzu Plajı yolunda devam edecek. 5K koşucuları 2,5 Km.'deki dönüş noktasından dönecek, 14K ve 21K koşucuları ise İztuzu yönünde devam edecekler. 14K koşucuları Sulungur Gölü'nü geçtikten sonra 7 Km. noktasından dönerken, 21K koşucuları yaklaşık 150 m. tırmanarak 10.5 km dönüş noktasına ilerleyecekler. İztuzu Plajı ve Dalyan Deltası'nı ayaklar altına seren dönüş noktasında Karetta Karetta'lara selam verdikten sonra dönüş yapacak olan 21K koşucuları Sulungur Gölü'nün efsanevi manzarasını bir kez daha tadacak ve Dalyan merkezde yarışı sonlandıracaklar.